Mar
5th

Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Ekleyen: admin


Padem Psikoloji Merkezince organize edilen ve Dr. Nevin DÖLEK’in eğitimci olarak katılacağı “Çocuklarla BTD Eğitimi” 23 – 24 Mart 2013 tarihlerinde yapılacak.
Eğitimin içeriği ile ilgili PADEM Psikoloji Merkezi’nin web sitesinde yapılan yazılı duyuruda şu ayrıntılara yer verildi…
Çocuklarla bilişsel davranışçı yaklaşım, çocuklara karşılaştıkları problemle ilgili düşünceleri ve duygularını fark ettirerek çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler.
Bu seminerde önce bilişsel kuramların esasları gözden geçirilecek, daha sonar bilişsel yaklaşımın çocuklara nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Seminer sırasında (bilişsel yaklaşım felsefesinden yola çıkılarak) çocuklarla grupla veya bireysel etkinlikler uygulamalı olarak öğretilecektir. Ele alınan tüm uygulamalar katılımcılara yazılı materyal olarak verilecektir.
BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ 
EĞİTİMİN İÇERİĞİ


 • -Akılcı duyuşsal davranış terapisi • -Bilişsel Terapi
 • -“İyi düşün iyi hisset”- Çocuklara bilişsel terapi temellerinin anlatılması
 • -Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler
 • -Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler


UYGULAMA
Bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.
Eğitim Sorumlusu : Dr. Nevin DÖLEK
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden yüksek lisans derecelerini almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmaktadır. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünde dışarıdan sözleşmeli yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası okul Psikologları Derneği (ISPA)’nin yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslararası Kriz Müdahale Komitesi başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.
KİMLER KATILABİLİR?
Psikolog, psikiyatr, hekim, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişim uzmanı, okul öncesi eğitmeni, öğretmen, psikolojik danışman ve bu alanlarda okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.
EĞİTİM TARİHLERİ:


 • 23 Mart 2013 Cumartesi Saat: 10.00 – 18.00
 • 24 Mart 2013 Pazar Saat: 10.00 – 18.00
*Toplam 16 akademik saat
SON KAYIT TARİHİ : 20 Mart 2013 (Kesin Kayıt alınmaktadır) 
BAŞVURU FORMU VE DİĞER AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ 

16 views

Rss İle Takip Et

Sitemizi RSS İle Takip İstermisiniz.

Benzer yazılar:

 1. Travma Geçiren Çocuklara Müdahele Yöntemleri Eğitimi
 2. Bilişsel-Davranışçı Terapiler Eğitimi 2012 – 2013
 3. Okullarda psikolojik danışma ve rehberlik uygulamaları
 4. Bilişsel Davranışçı açıdan Sosyal Fobi ve Terapisi
 5. IV. Ulusal PDR Uygulamaları Kongre Ücretleri
Kategorisi: Pdr Haber

You must be logged in to post a comment.

Site Ekle Toplist Sitesi